23 червня, 2022 - 09:50

Неприємний запах у Луцьку – як усунути проблему?

Поява неприємних запахів на території Луцької громади – питання, над вирішенням якого ведеться тривала багаторічна робота. Чому проблема досі актуальна і як її усунути? Про це журналістам кількох інформаційних видань Луцька нещодавно розповів директор КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

ЧИ СТВОРЮЮТЬ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ ОЧИСНІ СПОРУДИ І ЯКИМ ЧИНОМ?

За словами Віктора Гуменюка, одним із джерел неприємних запахів у деяких районах Луцька можуть бути випари з мулових карт, на які потрапляють тонни відходів після проходження всіх етапів очистки. Адже очисні споруди, спроектовані в 70-х роках, передбачають лише природний процес осушування мулу, який займає до двох років, поки мул не стане твердим добривом. Тонни випарів із мулових карт, при зміні вологості повітря і атмосферного тиску, переносяться на певну відстань від очисних споруд, які, на жаль, були збудовані надто близько до міської інфраструктури. Загострюється проблема і через зношеність очисних споруд, а також якість стоків, яка значно погіршилась.

ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ?

КП «Луцькводоканал» робить все можливе для того, аби здійснити реконструкцію очисних споруд і пришвидшити процес очистки мулу, аби поліпшити ситуацію. Однак проведення вказаних видів робіт – справа тривала і вимагає європейських інвестицій, оскільки ані в бюджеті міста, ні в державному бюджеті немає можливості виділити необхідну суму на реконструкцію очисних споруд, адже це – більше 10 млн євро. Однак КП «Луцькводоканал» – наразі єдине підприємство в Україні, яке попри війну продовжує співпрацю із Європейським інвестиційним банком над проєктом реконструкції очисних споруд. Передбачено великий обсяг робіт, який в цілому займе кілька років, адже саму процедуру співпраці, як і всі передбачені зміни, неможливо виконати швидко. Навіть у країнах Європи подібні проєкти реалізовувалися упродовж кількох років.

ЯКІ ЩЕ ЗАХОДИ ЗДІЙСНЕНО ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ?
КП «Луцькводоканал» – перше і наразі єдине в Україні підприємство, яке придбало мобільну установку для швидкого осушування мулу. Вже цього місяця систему доставлять до Луцька, а орієнтовно в середині липня вона запрацює. Це означає, що мул більше не буде накопичуватися на мулових картах, він буде одразу проходити швидке віджимання і осушування до твердого стану і не утворюватиме випарів у атмосферу. Звісно ж, знадобиться певний час для того, щоб осушити і віджати тонни мулу, які протягом десятиліть накопичувалися на мулових картах, що займають площу близько 40 га.

Детальна інформація про міжнародні проєкти, які реалізуються на очисних спорудах КП «Луцькводоканал», про роботу в умовах війни, про реальний стан очисних і якість стоків, формування тарифу та ін. – за посиланнями https://www.youtube.com/watch?v=wyjhgTQrcrs, Із 9-ї хвилини.

https://suspilne.media/250856-sob-poboroti-smorid-na-ocisnih-sporudah-bila-lucka-vstanovluut-nove-obladnanna/?fbclid=IwAR1mAlkL74P7gQ7vFlkO9nyzaVeTOqlb0FBdt1LbUsmA6quVDbBnzRaVGSQ

https://fb.watch/dPMgedANHJ/

 

 

Поширити: