17 червня, 2022 - 16:57

На очисних спорудах Луцька встановлять нове сучасне обладнання для швидкого осушування мулу

Днями на очисних спорудах КП «Луцькводоканал» побували журналісти видання Суспільне, аби ознайомитися з діяльністю підприємства і дізнатися про методи боротьби з неприємними запахами, однією з причин виникнення яких називають мулові карти очисних споруд.

Деталі – у репортажі видання:

На території очисних споруд біля Луцька нині домуровують п’єдестал для установки мобільної станції зневоднення. Сучасне обладнання має частково вирішити проблему неприємних запахів у місті, – розповів Суспільному директор "Луцькводоканалу" Віктор Гуменюк.

Суспільне побувало на очисних спорудах у Липлянах, та розпитало комунальників, екологів та владу те, чи вдасться у місті подолати неприємні запахи.

Що не так з очисними спорудами

У Липлянах, що біля Луцька, є 16 очисних водойм. Зі слів Віктора Гуменюка, саме звідси шириться неприємний за, звідки, з його слів, у спеку якраз і розноситься цей запах, який час від часу з'являється в деяких частинах обласного центру.

"Тут 8 гектарів водойм. Кожного дня сюди поступає близько 400 кубічних метрів води з твердими залишками і там відбувається природний процес. Тверді залишки мають осідати, а вода має випаровуватися", – говорить директор "Луцькводоканалу".

Наразі, каже Віктор Гуменюк, очисні споруди майже на 100 % зношені і не придатні для фільтрації стічних вод, якість яких за останні роки змінилася. Бо люди стали економити воду і менше її споживати, зате використовують більше мийних засобів. Відтак вміст водойм на очисних стає більш концентрованим.

Чому сморід з'являється не щодня

Впродовж 10-12 червня на гарячу лінію міської ради звернулося 36 людей із наріканнями на сморід у різних районах обласного центру. Як розповіла Суспільному екологиня міської ради Оксана Лисак, усе залежить від вітру. Коли він дме з півночі – віє нечистотами із села Липляни, де розташовані комунальні очисні споруди.

В основному ці неприємні запахи не поширюються далі санітарно-захисної зони – це 500 метрів в районі Липлян. Але при сильних поривах вітру і при вологій погоді ці запахи концентровані і вони досягають житлових районів міста", – говорить екологиня.

Чи допоможе нове обладнання

Сучасне обладнання, яке нині встановлюють на очисних спорудах, говорить керівник водоканалу Віктор Гуменюк, має частково вирішити проблему неприємних запахів. Побутові стоки на рідкі і тверді відділятимуть не під сонцем, а в спеціальному обладнанні, і не роками, а за кілька годин.

"Тобто та вода, яка поступила, вона в межах трьох-чотирьох годин буде повністю віджата і ми отримаємо той мул, який при існуючій технології ми отримаємо через два" роки", – додає керівник "Луцькводоканалу".

Як розповів Суспільному Луцький міський голова Ігор Поліщук, обладнання місто купило у довгостроковий кредит. Його вартість – 15 мільйонів гривень. Наразі мобільна станція ще перебуває в Польщі. Привезти обладнання у Луцьк мають наступного тижня.

Деталі – у відео-сюжеті за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=3311p8sGM4U

Поширити:
Суспільне, аби ознайомитися з діяльністю підприємства і дізнатися про методи боротьби з неприємними запахами, однією з причин виникнення яких називають мулові карти очисних споруд." data-share-imageurl="">