23 червня, 2020 - 14:14

На КП «Луцькводоканал» відбулась зустріч із активістами щодо вирішення екологічних проблем міста

Вчора у сервісному центрі Evoda відбулась перша зустріч директора підприємства «Луцькводоканал» Віктора Гуменюка із активістами у форматі, що дозволяє залучати кошти екологічного фонду EgO 2020 на вирішення екологічних проблем.

Дякуємо громадським активістам ГО «Розвиток мікрорайонів міста» за ініціативність, пропозиції та конструктивний діалог. Також дякуємо представнику підприємства IoT-Ukraine Віталію Латишеву за пропозицію по облаштуванню сертифікованої системи моніторингу повітря, що дозволить визначати рівень забруднення повітря та наявність у ньому шкідливих речовин.

Активісти ГО «Розвиток мікрорайонів міста» розповіли про реалізацію проєкту по встановленню Еко-труб – пристроїв, що дозволяють здійснювати контроль та реєстрацію стану повітря, а саме показники температури, вологості, концентрації пилу PM2.5 і PM10 в режимі реального часу.

Водночас Віталій Латишев розповів про ефективність встановлення станцій моніторингу повітря, де кожен сенсор має необхідну сертифікацію, відповідає найвищим європейським вимогам, а також розпорядженню Кабміну щодо необхідності контролю за якістю повітряних мас.

«КП «Луцькводоканал» може долучитися до встановлення однієї такої станції, за умови, що цей проєкт буде реалізовуватися в Луцьку. Адже запропонована технологія є популярною в країнах Європи, вона відповідає сучасним стандартам якості та оцінки стану повітря і тому таку технологію варто впроваджувати в нашому місті. Також ми готові через інструмент екофонду долучитися до впровадження системи», - зауважив Віктор Гуменюк. Він розповів про ряд екологічних проектів, що впроваджує підприємство для збереження довкілля, багато з яких вже перебувають у стадії реалізації. Детальна інформація по одному з наймасштабніших проєктів – реконструкції очисних споруд в селі Липляни – за посиланням http://www.vd.lutsk.ua/news/na-rekonstrukciyu-ochysnyh-sporud-i-kanalizaciynyh-merezh-kp-luckvodokanal-planuye-zaluchyty

Під час зустрічі також підняли важливе питання раціонального використання каналізаційних мереж у суспільстві. Разом із активістами домовлено розробити і спільно здійснювати просвітницьку діяльність щодо свідомого користування каналізацією, яку часто використовують замість смітника, що наносить постійну і тривалу шкоду екології та навколишньому середовищу. Дуже важливо вживати заходів для тривалого інформування громади і досягнення позитивних змін у культурі використання каналізації.

Також під час зустрічі активісти підняли болісне для всіх питання виникнення неприємних запахів у місті та необхідності ефективної боротьби з ними. Останні прецеденти, що спричинили появу смороду в різних районах міста, показали, що виникнення запахів провокують також і кліматичні умови, при яких рівень вологості повітря сягає до 90% і вище. За таких умов неприємний запах опускається на території міста. Джерела смороду провокуються також і змінами клімату, а подібні ситуації – це проблема багатьох міст України і світу.

Нагадаємо – запропонувати свої проєкти активісти та всі небайдужі лучани можуть під час відкритих діалогів, які ми започатковуємо по понеділках о 17:00 у сервісному центрі EVODA за адресою пр. Соборності, 25. Якщо ваші ідеї будуть знаходитися в компетенції КП «Луцькводоканал», ви однозначно отримаєте підтримку і можливість реалізувати задум, а також залучити фінансування на реалізацію екологічних заходів із екофонду підприємства. Щоб взяти участь у зустрічі, достатньо написати у приватні повідомлення, перейшовши на сторінку в соцмережі Фейсбук Evoda Lutsk.

Поширити: