17 червня, 2022 - 17:00

До уваги лучан! Пам’ятайте – в каналізацію не можна викидати сміття, навіть залишки їжі!

До 30 тонн твердих відходів щомісяця викидають лучани й мешканці навколишніх сіл в міську каналізацію! Люди масово використовують унітаз замість смітника, скидаючи туди все без розбору. Це призводить до засмічення каналізаційних мереж, закупорювань труб і до виникнення аварійних ситуацій. Варто пам'ятати – каналізація створена для приймання стічних вод та фекалій. Всі інші відходи необхідно викидати у смітник!
Щоденно, разом з нечистотами, із житлових будинків і підприємств каналізаційними мережами міста рухаються тонни побутового сміття. Ганчірки, памперси, засоби особистої гігієни, зіпсовані овочі та фрукти, пакети, залишки їжі відправляють користувачі до унітазу. І це – далеко не повний перелік сміття в каналізаціях. Влітку люди масово викидають кісточки від вишні, черешні, кавунів та ін. Вони руйнують решітки, які повинні затримувати великогабаритні відходи. У каналізації можна знайти і досить несподівані речі – від мертвих тварин у каналізаційній мережі до колес у каналізаційних колодязях!

Через засмічення працівники КП «Луцькводоканал» постійно здійснюють виїзди для прочистки каналізаційних мереж від закупорювань.
Фахівці поділяють засмічення каналізаційних труб на кілька різновидів:
біологічне – залишки їжі, наростання жиру і мулу всередині труб;
будівельне – цементні, гіпсові та інші залишки;
побутове – ганчірки, папір та інше побутове сміття;
закупорювання, що утворилися в результаті пошкодження труби. Найчастіше причиною закупорки труб стають побутові та біологічні відходи. Те сміття, яке не осідає в колекторах, у великій кількості надходить на очисні споруди міста, створюючи зайве навантаження на обладнання.
Правила користування каналізацією:
завжди відокремлюйте тверді відходи і утилізуйте їх окремо від рідких;
не викидайте в каналізацію рештки їжі;
не виливайте жири та олію в унітази, раковини та умивальники. Олії накопичуються на стінках труб, поступово звужуючи їх діаметр;
викидайте сміття в призначені для цього місця, а не в найближчий дощеприймач;
при купівлі пральних порошків та миючих засобів, необхідно вибирати продукцію, яка містить мінімальну кількість фосфатів та сульфатів.
Чого категорично не можна викидати в раковину та в унітаз:
Будь-яке тверде сміття. Незалежно від походження, категорично забороняється змивати в унітаз тверді відходи, навіть якщо це дрібні крихти.

Вологі серветки. Вони зроблені не з паперу, а з пластику, який не розчиняється і закупорює труби, створюючи великі непрохідні скупчення.
Рис і макарони. Ці продукти розбухають і часто створюють закупорення труб.
Яєчна шкаралупа. Дрібні шматочки шкаралупи склеюються з іншими, утворюючи кластери великих розмірів, які стають більшими і в кінці неминуче призводять до закупорки.
Борошно. Призводить до закупорювання труб.
Ліки. Отруюють воду.
Волосся. Це головна і найпоширеніша причина засмічення труб у ванній.
Наліпки з консервів, паперові коробки, ємності для їжі. Вони зроблені з матеріалів, які розчиняються дуже довго.
Будь-які фарби, розчинники, клеї.
Засоби контрацепції, жіночі та дитячі засоби гігієни. Вони можуть розтягуватися і чіплятися до стінок труби, закриваючи просвіт. Дуже часто призводять до закупорювань. Засоби гігієни та дитячі підгузки створені для поглинання вологи. У каналізації вони сильно розбухають й утворюють великі пробки.
Залишки сигарет. Фільтри сигарет – синтетичні, вони розбухають і, що ще гірше, не розкладаються. Містять різні шкідливі речовини, такі як смоли і нікотин, які легко потрапляють у воду і отруюють її.

Поширити: