22 квітня, 2020 - 16:46

АНОМАЛЬНЕ ОБМІЛІННЯ РІЧКИ СТИР ТА ЗАБРУДНЕННЯ ВОДОЙМ – ХТО ВИНЕН І ЩО РОБИТИ?

Відсутність опадів та обміління водойм день за днем все більше ускладнюють екологічну ситуацію в Луцьку та в Україні загалом. До небувалого рівня впали води найбільшої на Волині річки Стир. Висихають невеликі озера та річки, знижується рівень підземних вод. Така невтішна ситуація ставить нові виклики перед суспільством і впливає на діяльність КП «Луцькводоканал», для якого питання екології є пріоритетними. Тому особлива увага в діяльності підприємства спрямовується на посилене очищення стічних вод, захист довкілля від забруднення та вживання ряду екологічних заходів, а також раціонального використання води.

На жаль, нині спостерігаємо інформаційні маніпуляції в соцемережах, часом із використанням фейкових фото, які навіть не мають відношення до нашого регіону. Такі інформаційні вливання жодним чином не поліпшують екологічної ситуації у Луцьку. Їх результат – лише нагнітання негативу у суспільстві, очевидно, з метою брудного піару, або ж пошуків винного. Насправді ж, винним у погіршенні екологічної ситуації в Україні та світі в цілому є суспільство та суспільна діяльність, а отже – кожен із нас несе відповідальність за стан екології! Всі мешканці Луцька причетні до зростання кількості стічних вод. Збудовані за радянських часів, очисні споруди в Липлянах не були розраховані на таку якість стоків, які щоденно потрапляють з усього міста та 15-ти ближніх сіл на очисні в Липляни. Та навіть при постійному зростанні кількості стічних вод підприємство «Луцькводоканал» вживає всіх необхідних заходів, щоб забезпечити якісну очистку стічних вод.

Всі потужності підприємства «Луцькводоканал» працюють із дотриманням вимог, встановлених законодавством!

Усі потужності підприємства «Луцькводоканал», до складу яких входить 122 джерела викидів, працюють у повній відповідності з установленими нормами експлуатації. Про це свідчать дозвільні документи на усі джерела викидів, які підприємство розробляло упродовж пів року протягом 2019-2020 років. Дозвільні документи підтверджують проведення необхідних лабораторних досліджень усіма відповідальними державними органами. На сьогодні КП «Луцькводоканал», одне з небагатьох підприємств Луцька і Волині, має актуальну дозвільну документацію, яка засвідчує, що діяльність підприємства здійснюється із дотриманням всіх установлених норм експлуатації.

Першими в Україні встановили систему озонування

Перша в Україні система озонування, яка знищує всі можливі віруси, знезаражує та очищує від неприємних запахів повітря, була встановлена у 2019 році на базі каналізаційно-насосної станції №2 підприємства «Луцькводоканал». Протягом року система підтвердила свою високу ефективність, до того ж озонування повітря використовується в усіх сферах життєдіяльності в Європі. Наразі КП «Луцькводоканал» уклало контракти для придбання ще однієї такої системи та для її встановлення на одній із КНС, щоб мінімізувати будь-які шкідливі викиди, які утворюються при перекачуванні стоків.

Встановлено системи додаткового знезараження стічних вод

КП «Луцькводоканал» за фінансової підтримки Луцької міської ради встановило системи додаткового знезараження стічних вод на КНС №2 і 4, які поліпшують якість стоків та мінімізують їх шкідливий вплив. Вже проведено тендерні процедури для закупівлі реагентів, які будуть знезаражувати воду на етапі транспортування. Також розроблено проєкт та укладено договір на монтування додаткової системи знезараження на виході з очисних споруд. Закінчуються роботи по модернізації біологічної очистки стоків.

КП «Луцькводоканал» здійснює утилізацію небезпечних відходів

На сьогодні КП «Луцькводоканал» здійснює утилізацію небезпечних відходів через спеціалізовані компанії, а отже веде постійну роботу для захисту довкілля від шкідливих викидів. Наголошуємо усім виробничим підприємствам – шкідливі відходи не можуть викидатися як звичайне побутове сміття, вони повинні проходити утилізацію фаховими спеціалістами.

Більше семи тисяч домогосподарств Луцька і ближніх сіл не приєднані до каналізації!

Негативний вплив на екологію чинять майже 7 тисяч домогосподарств Луцька та навколишніх сіл, які отримують централізовану воду, але не підключені до централізованого водовідведення і використовують так звані вигрібні ями. Такі домогосподарства розкидані по всьому місту. Коли відбувається викачування стоків із вигрібних ям, це може призводити до появи неприємних запахів, адже щоденно по Луцьку викачуються стоки із близько 40 вигрібних ям. Єдиним варіантом вирішення проблеми є підключення цих домогосподарств до системи централізованого водовідведення. Але вирішити це питання можуть саме власники домогосподарств.

КП «Луцькводоканал», спільно із відділом екології Луцької міської ради, щоденно працюють над виявленням причин та порушників, які шкодять екології та забруднюють довкілля

До функцій підприємства «Луцькводоканал» не відноситься виявлення і аналіз стану атмосферного повітря та порушників, що забруднюють екологію. Однак, розуміючи актуальність питання, фахівці підприємства спільно із відділом екології Луцької міської ради щоденно працюють над виявленням порушників, що забруднюють довкілля і наносять шкоду екології. Як свідчить практика, проблеми часто створюються окремими недобросовісними суб’єктами, людьми, які, нехтуючи елементарними правилами, подекуди створюють колосальні проблеми для багатьох. Тому питання екології в цілому – це питання кожної людини зокрема. Звертаємось до лучан із проханням не довіряти фейковим інформаційним вливанням і усвідомлювати, що стан екології – це результат діяльності усього суспільства. На КП «Луцькводоканал» вживаються всі можливі заходи для очищення і знезараження стоків, підтримки безпечної та нормативної діяльності всіх об’єктів підприємства. Звертаємо увагу громадськості на необхідності співпраці та оперативного реагування щодо будь-яких порушень, які можуть призводити до виникнення неприємних запахів та погіршення екологічного стану в обласному центрі та навколишніх ОТГ. При виявленні порушень, що можуть спричинити поширення смороду чи шкодять екологічній ситуації в місті, телефонуйте на гарячу лінію «Групи швидкого реагування» Департаменту муніципальної варти Луцької міської ради за номерами 067 00 00 679 та 066 102 1 102.

КП «Луцькводоканал»

Поширити: